Subsidieregeling beroepsopleiding sociaal advocaten 2026


De afgelopen jaren kon een beroep op de eerdere subsidieregelingen beroepsopleiding sociaal advocaten worden gedaan. Het subsidieplafond van de subsidieregeling van 2025 is niet lang geleden bereikt. In totaal is ruim 850 keer gebruik gemaakt van de regelingen.
Om de deelname van jonge advocaten in het stelsel van gesubsidieerde rechtsbijstand te blijven stimuleren, komt er een nieuwe subsidieregeling. Hiermee kunnen kosten van de beroepsopleiding van advocaat-stagiaires in een sociale praktijk opnieuw worden vergoed. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe subsidieregeling wordt gepubliceerd in de Staatscourant. Kantoren kunnen vanaf de publicatiedatum subsidie aanvragen voor advocaat-stagiaires die in september 2026 met de beroepsopleiding advocatuur starten. U ontvangt hier nog bericht over.
Meer informatie
Meer informatie over de subsidieregelingen beroepsopleiding sociaal advocaten en het aanvraagformulier voor de subsidie vindt u op onze website.
In de veelgestelde vragen leest u meer informatie over de subsidieregeling.
Vragen?
Heeft u vragen? Stuur een mail aan [email protected].
