Een goede tijdregistratie is ook in uw belang
Advocaten en mediators beïnvloeden indirect de hoogte van hun vergoeding vanuit de Raad voor Rechtsbijstand (RvR). Hoe? Door hun tijdbesteding consequent bij te houden en op te geven bij declaratie. Op die informatie baseert de RvR namelijk de vergoedingen. Binnenkort is de volgende evaluatie puntentoekenning gesubsidieerde rechtsbijstand. Daarom is het belangrijk dat u uw tijdregistratie in de zaken waarin u op basis van toevoeging werkt, consequent bijhoudt.
Voor uw werkzaamheden op basis van toevoeging krijgt u, afhankelijk van het type zaak, een vaste (forfaitaire) vergoeding. Uw opgegeven tijdsbesteding beïnvloedt dus meestal niet direct de hoogte van uw vergoeding.
Het bijhouden, en bij declaratie opgeven, van de daadwerkelijke tijdsbesteding vergt enige inspanning. We begrijpen dat het belang om dit consequent te doen mogelijk voor u ontbreekt, omdat de hoogte van uw vergoeding hier meestal niet van afhankelijk is. Mogelijk maakt u een afweging over het al dan niet consequent bijhouden en doorgeven van de daadwerkelijke tijdsbesteding in uw toegevoegde zaken.
Waarom uw tijdbesteding consequent bijhouden toch van belang is
Indirect beïnvloedt u - door consequent de daadwerkelijke tijdsbesteding bij te houden en bij declaratie op te geven - echter wel degelijk de hoogte van uw vergoeding. Betrouwbare en volledige gegevens over daadwerkelijke tijdsbesteding maken het mogelijk voor de RvR om periodiek de daadwerkelijke tijdsbesteding te vergelijken met de gemiddelde tijdsbesteding. Hierop zijn de forfaitaire vergoedingen van de Raad gebaseerd. Als de RvR zich kan baseren op betrouwbare en volledige gegevens over de daadwerkelijke tijdsbesteding, kunnen we de forfaitaire vergoedingen periodiek nog beter evalueren en waar nodig herijken.
Opgegeven tijdbesteding geen juiste afspiegeling
De commissie Van der Meer II onderzocht recent of de forfaitaire vergoedingen van de RvR nog in lijn zijn met de gemiddeld aan een zaak bestede tijd. Bij dit onderzoek is (opnieuw) gebleken dat de bij declaratie opgegeven tijdsbesteding niet altijd een goede afspiegeling is van de daadwerkelijke tijdsbesteding.
Om die reden roepen wij u langs deze weg met klem op om uw daadwerkelijke tijdsbesteding in de zaken waarin u op basis van toevoeging werkt, zo consequent mogelijk bij te houden. Geef deze tijdsbesteding bovendien zoveel mogelijk op bij declaratie van de bijbehorende toevoeging. Zo kan de RvR de juiste forfaitaire vergoedingen bepalen.