Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Mijn RvR
  • Kenniswijzer
  • Contact
  • Nieuws
  • English
  • Nieuwsbrief rvr.org
  • Werken bij de Raad
Raad voor Rechtsbijstand
Zoeken
Menu
  • Voor advocatenVoor advocaten

    • Algemene inschrijving bij de Raad
    • Ingeschreven en dan?
    • Over toevoegingen
    • Declaratie indienen
    • Nieuws
    • Formulieren voor advocaten
  • Voor mediatorsVoor mediators

    • Algemene inschrijving bij de Raad
    • Ingeschreven en dan?
    • Over toevoegingen
    • Declaratie indienen
    • Nieuws voor mediators
    • Formulieren voor mediators
  • KenniswijzerKenniswijzer

    • Actueel / Wijzigingen werkinstructies
    • Meer over de Kenniswijzer
    • Werkinstructies extra uren
    • Werkinstructies mediation
    • Werkinstructies toevoegen
    • Werkinstructies vaststellen
    • Wet- en regelgeving
    • Zoeken op Kenniswijzer
    • Zoeken op Kenniswijzer jurisprudentie
  • Mijn RvR
  • Kenniswijzer
  • Contact
  • Nieuws
  • English
  • Nieuwsbrief rvr.org
  • Werken bij de Raad
  1. Home ›
  2. Voor advocaten ›
  3. Nieuws ›
  4. Belangrijkste wijzigingen in de inschrijvingsvoorwaarden voor advocaten 2023

Belangrijkste wijzigingen in de inschrijvingsvoorwaarden voor advocaten 2023

21 december 2022

De belangrijkste veranderingen in de voorwaarden hebben we voor u onder elkaar gezet.

Artikel 6i en 6j. Deskundigheidsvereisten voor de rechtsbijstandverlening door bijzondere curatoren in afstammingszaken (artikel 1:212 BW zaken) en 1:250 BW zaken

De Stichting Bijzondere Curator Nederland (BCN) heeft eind 2021 een klachtencommissie opgericht die klachten over gedragingen van ingeschreven bijzondere curatoren behandelt. Die klachtencommissie kan, als zij een klacht geheel of gedeeltelijk gegrond verklaart, besluiten tot het opleggen van een maatregel of sanctie. In de inschrijvingsvoorwaarden is opgenomen dat de bijzondere curator in stemt met de plicht van de klachtencommissie van de Stichting BCN om de uitkomst van klachten waarbij een maatregel van onvoorwaardelijke schorsing of schrapping uit het register van de Stichting BCN aan bijzondere curatoren is opgelegd, te melden aan de Raad voor Rechtsbijstand. De Raad zal dan kunnen besluiten met verwijzing naar de uitspraak van de klachtencommissie om ook de inschrijving als bijzondere curator bij de Raad door te halen.

Lees meer over de klachtenregeling van Stichting BCN.

Bijlage 2 Asiel- en vluchtelingenrecht punt 3:

De toelatingsstop voor deelname aan het begeleidingstraject van het AC rooster is uit de voorwaarden gehaald. In de praktijk geeft de Raad sinds medio juli 2022 door Legal Aid al geen uitvoering meer aan de toelatingsstop.

Lees meer over beëindiging toelatingsstop begeleidingstraject AC-roosters.

Bijlage 2a Distributieregeling AC

Artikel 2 onder e bijlage 2a

In dit artikel is een nadere omschrijving van het begrip ‘voorkeursmachtiging opgenomen’. Lees meer over deze wijziging.

Artikel 5 onder a1 bijlage 2a

In de inschrijvingsvoorwaarden is een maximum van 60 voorkeursmachtiging opgenomen. Lees meer over deze wijziging.



Deel deze informatie
  • Delen op Whatsapp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter


Over de Raad voor Rechtsbijstand

Burgers moeten kunnen rekenen op passende ondersteuning en goede rechtsbijstand. Daar maakt de Raad voor Rechtsbijstand zich sterk voor via de organisatie en borging van gesubsidieerde mediation en rechtsbijstand, uitvoering van de Wet schuldsanering natuurlijke personen en de Wet beëdigde tolken en vertalers.

  • Meer over ons
  • Contact
  • Feedback geven over de site
  • Protocol Wet open overheid (Woo)
  • Toegankelijkheid
  • Privacy
  • Cookies
  • Proclaimer
  • Informatiebeveiliging

Volg ons op

Twitter
Youtube
LinkedIn