Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Mijn RvR
  • Kenniswijzer
  • Contact
  • Nieuws
  • English
  • Best Practices Leidraad voor asieladvocaten
Raad voor Rechtsbijstand (naar homepage)
Zoeken
  • Voor advocaten
    • Algemene inschrijving bij de Raad
    • Ingeschreven en dan?
    • Over toevoegingen
    • Declaratie indienen
    • Nieuws
    • Formulieren voor advocaten
    • Direct regelen
  • Voor mediators
    • Algemene inschrijving bij de Raad
    • Ingeschreven en dan?
    • Over toevoegingen
    • Declaratie indienen
    • Nieuws voor mediators
    • Formulieren voor mediators
    • Wrb-portaal voor mediators  met eHerkenning
  • Voor burgers
  • Kenniswijzer
    • Wijzigingen werkinstructies
    • Meer over de Kenniswijzer
    • Werkinstructies extra uren
    • Werkinstructies mediation
    • Werkinstructies toevoegen
    • Werkinstructies vaststellen
    • Wet- en regelgeving
    • Zoeken op Kenniswijzer
    • Zoeken op Kenniswijzer jurisprudentie
  • Mijn RvR
  • Kenniswijzer
  • Contact
  • Nieuws
  • English
  • Best Practices Leidraad voor asieladvocaten
  1. Home ›
  2. Voor advocaten ›
  3. Ingeschreven en dan? ›
  4. Legal Aid (Asiel) ›
  5. AC-signalering: berichten AC praktijk en jurisprudentie ›
  6. IND pilot Online Afspraken Planner (OAP)

IND pilot Online Afspraken Planner (OAP)


De IND onderzoekt diverse versnellingsmaatregelen om de wachttijden voor (asiel)aanvragers te verkorten. Eén van deze maatregelen is de introductie van de Online Afsprakenplanner (OAP). Dit systeem maakt het mogelijk voor aanvragers om zelf een afspraak met MedTadvies in te plannen via een QR-code in hun uitnodigingsbrief. De QR-code leidt rechtstreeks naar de OAP op ind.nl.

Start van de pilot

Om te onderzoeken of de OAP daadwerkelijk bijdraagt aan kortere wachttijden, start op 3 juli 2025 een pilot. Deze loopt tot en met 30 september 2025.

  • Wekelijks worden circa 50 aanvragers uitgenodigd om via de OAP een afspraak te maken voor MedTadvies op de locatie Zwolle.
  • Aanvragers krijgen 10 dagen de tijd om zelf een afspraak in te plannen.
  • Deelname is vrijwillig.
  • Wordt er geen afspraak gemaakt binnen 10 dagen, dan sluit de OAP automatisch voor dat v-nummer en gaat de aanvrager terug naar het reguliere planningsproces. Hij/zij ontvangt dan een uitnodiging van de IND met vaste datum, tijd en locatie.

Betrokken locaties in de eerste maand

In de eerste maand hebben we mensen op locaties uit de volgende provincies geselecteerd: Provincie Flevoland, Provincie Overijssel, Provincie Gelderland, Provincie Drenthe, Provincie Noord Holland.

De provincies voor de daaropvolgende maanden zijn nog niet bekend omdat de deelnemers daarvoor nog niet zijn geselecteerd.



Deel deze informatie
  • Delen op Whatsapp
  • Delen op LinkedIn


Over de Raad voor Rechtsbijstand

Burgers moeten kunnen rekenen op passende ondersteuning en goede rechtsbijstand. Daar maakt de Raad voor Rechtsbijstand zich sterk voor via de organisatie en borging van gesubsidieerde mediation en rechtsbijstand, uitvoering van de Wet schuldsanering natuurlijke personen en de Wet beëdigde tolken en vertalers.

  • Meer over ons
  • Contact
  • Protocol Wet open overheid (Woo)
  • Toegankelijkheid
  • Privacy
  • Cookies
  • Proclaimer
  • Informatiebeveiliging

Volg ons op

  • Youtube
  • LinkedIn